عادات غذایی از جمله مواردی است که در خیلی از مواقع تعیین کننده سلامتی افراد است و روی سلامت بدن تاثیر انکارناپذیری دارد اما بسیاری از افراد طبق عادت و یا علاقه بعضی از غذاها را با هم ترکیب و بعد مصرف می کنند.

 ما عادت داریم که غذاها را به صورت ترکیبی بخوریم. اما آیا متخصصان بهداشت این ترکیبات را مضر می دانند؟. این ترکیبات غذایی اغلب فرایندهای هضم را تغییر میدهند و منجر به درد معده، حالت تهوع و خستگی می شوند.
در این مطلب با چندین ترکیب غذایی که باید از مصرف همزمان آن ها در برنامه غذائی خودداری کنید، آشنا می شوید.

کربوهیدرات ها و پروتئین های حیوانی

هنگامی که کربوهیدرات را با پروتئین می خورید (مانند گوشت با سیب زمینی یا نان)، این امر منجر به تولید گاز و نفخ می شود. هرچند ممکن است کسانی که سالهاست این ترکیب را می خورند عادت کرده باشند.

دو ترکیب پروتئینی با هم

استفاده از دو منبع پروتئینی مانند گوشت و لوبیا مدت زمان زیادی برای هضم نیاز دارد و درنتیجه در فرآیند هضم اختلال ایجاد می کند.

غذا و آب یا آب میوه

نوشیدن آب یا آب میوه همراه با غذا یکی از سمی ترین ترکیبات غذایی را تولید می کند. آب اسیدهای معده را رقیق کرده و اثر بخشی آن ها در تجزیه پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها کاهش می دهد؛ بنابراین 10 دقیقه قبل از غذا آب بنوشید. رعایت این نکته شما را از پرخوری و رقیق کردن آنزیم های معده نجات می دهد.

میوه با غذا

این ترکیب بسیار مضر است، زیرا میوه که به تنهائی بسیار سریع از دستگاه گوارش عبور می کند، در صورت مصرف همزمان با غذا در سیستم گوارش مدت ها باقی می ماند و قند موجود در آن شروع به تخمیر می کند.

ماست و میوه

ماست حاوی تعداد زیادی باکتری است که بر روی قند موجود در میوه اثر می کند. این امر منجر به تولید سموم، سرما و آلرژی می شود.

غلات همراه با شیر و آب پرتقال

شیر حاوی کازئین و آب پرتقال حاوی اسید است که در مصرف همزمان این موادغذائی باهم، آنزیم موجود در غلات نشاسته ای را از بین می رود. برای جلوگیری از این امر، حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غلات، آب میوه میل کنید.

موز و شیر

تعداد بسیار کمی از مردم در زمین وجود دارند که این ترکیب را دوست نداشته باشند. اما این باعث می شود ترکیب غذایی خطرناکی تولید شود. سعی کنید از این ترکیب خودداری کنید.

لوبیا و پنیر

این ترکیب در غذاهای مکزیکی بسیار متداول است که باعث ایجاد نفخ و سایر مشکلات مربوط به هضم می گردد.

گوجه فرنگی و ماکارونی

گوجه فرنگی دارای اسیدهایی است که آنزیم لازم برای هضم نشاسته ماکارونی را تضعیف می کند.

نحوه درمان چین و چروک صورت به طور طبیعی در خانه

پاکسازی پوست در منزل

درمان آلرژی به گردو غبار !

ترکیب ,آب ,میوه ,ها ,هضم ,کند ,می کند ,است که ,این ترکیب ,و آب ,مصرف همزمان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
وبلاگی در باره همه چیز آیــتــک تاریخ و فرهنگ ابهر سیب موز Bimeh Sadegh قالب فلتسام دانلود سریال سالهای دور از خانه کامل|دانلود سالهای دور از خانه کیفیت بالا بیمارستان آنلاین من طراحی سایت ، سئو ،تبلیغات در گوگل آموزشی